Fotogrāfiju retuša

retuš

Fotogrāfijas laika gaitā izbalē, kļūst nespodras, pārklājas ar smalkām plaisām, lūzumiem un skrāpējumiem. Kvalitatīva fotogrāfiju restaurācija mūsdienās ir kļuvusi par iespējamu, pateicoties modernām attēlu apstrādes tehnoloģijām.

Visus darbus fotogrāfiju atjaunošanai un retušai veic uz datora ar dažādu grafiskā reduktora Adobe Photoshop instrumentu palīdzību.

Mūsu speciālisti ar lielu darba pieredzi šajā nozarē atgriezīs foto sākotnējo seju, toties atstājot laika ēnu, kas piešķir pagājušo gadu burvību un dabiskumu

Veco fotogrāfiju restaurācija ir radošs, darbietilpīgs process, kas aizņem laiku no pusstundas līdz diennaktij, kas sevī ietver:

  • Ēnas un gaismas korekcija. Ekspozīcijas labošana
  • Skrāpējumu, lūzuma vietu, netīrumu, punktu, traipu likvidēšana
  • Zīmogu vai tintes traipu likvidēšana
  • Spiedumu likvidēšana
  • Attēla bojāto fragmentu atjaunošana
  • Fotogrāfiju zaudēto fragmentu atjaunošana 

No kā ir atkarīga fotogrāfijas retušas darbu izmaksas un kā pareizi to novērtēt?

Restaurācijas iepriekšējās izmaksas var uzzināt, noformējot pasūtījumu. Restaurācijas beigu izmaksas nosaka mūsu speciālists tikai pēc tam, kad noskenēs fotogrāfiju un novērtēs darbu sarežģītības pakāpi. Beigu izmaksas var tikt izmainītas gan uz lielāko, gan mazāko pusi.

 

Zema sarežģītības pakāpe

Izbalējušas un nespodras fotogrāfijas krāsu un toņu korekcija. Viegli bojājumi uz fona un apģērba. Nelieli traipi, punkti.

 

Vidēja sarežģītības pakāpe

Sīko bojājumu vidējais skaits (troksnis, skrāpējumi). Lūzumi un plaisas, kas vijas pāri sejai. Fotopapīra tekstūra, iespiedums. Attēla bojājums uz ķermeņa daļām, uz sejas. Fragmentu iztrūkums ar detaļām uz fona, apģērba.

 

Augsta sarežģītības pakāpe

Liels bojājumu skaits uz sejas. Acs iztrūkšana utt. Augsts attēla zudumu procents. Tāds darbs prasa lielu pieredzi un māksliniecisko sagatavotību, jo šajā gadījumā nepieciešams manuāli sazīmēt iztrūkstošās detaļas un fragmentus.